Wynajem pracowników do pracy w gospodarstwie rolnym Sianów zadzwoń 533 024 116

Prasóweczki

Rolnictwo jest samotną z mocno zaawansowanych gałęzi gospodarki. Jego przeznaczeniem jest dostarczanie produktów roślinnych i zwierzęcych do budów handlowych i sklepów produkcyjnych. Hodowla zwierząt trwa praktycznie przez cały rok, ale uprawa roślin i przygotowanie efektów jest daleko zintensyfikowana w stanie letnim i jesiennym.

Wynajem pracowników do pracy w gospodarstwie rolnym Moryń zadzwoń 533 024 116

W szerokich gospodarstwach rolnych często brakuje wtedy rąk do produkcji, bo wszystkie czynności trzeba zrobić łatwo i sprawnie. Przedsiębiorcy starają się więc znaleźć dodatkowych pracowników, aby zatrudnić ich na konkretny termin. Co może pomóc im więc zagadnienie?

gielda pracy MAMY DLA CIEBIE telefon

Zatrudnianie pracowników sezonowych w gospodarstwie rolnym

Wynajem pracowników do pracy w gospodarstwie rolnym Moryń zadzwoń 533 024 116

Jak znaleźć pracownika sezonowego?

Osoby szukające rzeczy są najczęściej zainteresowane stałym zatrudnieniem, aby mieć zapewnioną stabilizację finansową na znaczniejszy czas, uprawnienie do urlopu także własnych świadczeń. W gospodarstwie rolnym przydatni są głównie pracownicy sezonowi, jacy nie generują wielkich kosztów utrzymania przez cały rok. Poszukiwanie ich na domową rękę jest dla rolnika zajęciem bardzo długim, zwłaszcza jeśli chce mu na pozyskaniu dużej liczby pracowników. Może zatem oddać się do agencji pośrednictwa pracy, która da mu kadrę razem z zapotrzebowaniem. Procedura jest szczególnie przydatna. Wystarczy na stronie internetowej giełdy pracy wypełnić odpowiedni dokument z podaniem wszystkich znanych dotyczących oczekiwań i wymagań. Agencja prowadzi stałą rekrutację, więc bardzo mocno znajdzie idealnych kandydatów.
Wynajem pracowników do pracy w gospodarstwie rolnym Moryń zadzwoń 533 024 116

Warunki zatrudnienia

Najlepszym rozwiązaniem jest wynajęcie pracownika, jaki jest na pewne człowiek w licencjonowanej agencji i zamieszkuje on dany przedsiębiorcy rolnemu na konkretny termin. Tak sytuacja leasingu jest obustronnie korzystna – także dla właścicielowi, jak same dla człowieka. Agencja bawi się wszystkimi formalnościami powiązanymi z rekrutacją kandydatów, dzięki czemu rolnik pozyskuje pracowników z odpowiednimi wiedzami, którzy znakomicie się sprawdzą przy tworzeniu oddanych im działań. Agencja opłaca składki na ubezpieczenie publiczne i chorobowe, oraz zapewnia ekwiwalent pieniężny za niewykorzystany urlop. W układu z tym, rolnik płaci pracownikowi sezonowemu tylko za efektywnie przepracowane godziny. Sposób ten pozwoli rolnikowi na minimalizację kosztów utrzymania, co zawiera konkretne stanowisko w bilansie jego budżetu.
Wynajem pracowników do pracy w gospodarstwie rolnym Moryń zadzwoń 533 024 116

Zatrudnienie obcokrajowców

Pracę sezonową bardzo chętnie podejmują występujące na gruncie Polski postaci z Ukrainy, Białorusi, Gruzji, Mołdawii. Najczęściej przychodzą do naszego kraju oczywiście w obecnym obiektu. Są poważnymi ludźmi i zależy im na pełnym wymiarze godzin. Z powodu nieznajomości języka polskiego, trudno im bezpośrednio poszukiwać zatrudnienia. Zakładają się zatem do agencji, która odbywa z nimi współpracę. Umożliwia im kończyć sprawy urzędowe, między innymi pozwolenie na produkcję, i w razie potrzeby zapewnia zakwaterowanie. Takich pracowników agencja bez obaw idzie do innych przedsiębiorców, gdyż jest zdanie o wielkiej cesze i efektywności ich pozycji.
Wynajem pracowników do pracy w gospodarstwie rolnym Moryń zadzwoń 533 024 116

Kiedy przydatni są pracownicy sezonowi?

Latem jest najwięcej pracy przy żniwach. Przydatni są więc operatorzy maszyn rolniczych i kierowcy ciężarówek dostawczych. Powinien i zwiększyć grupę osób do zbioru wczesnych owoców – truskawek, jagód, czereśni, malin, porzeczek. Jesienią odwołuje się z drewien jabłka, gruszki, śliwy, orzechy. Przy wielkim urodzaju agencja w dużo niedługim okresie może skierować dodatkową liczbę pracowników. Praktycznie w wszelkim sezonie wiosenno-letnim jest wyjątkowe zapotrzebowanie na kadrę do obsługi gospodarstw agroturystycznych oraz hoteli i elementów gastronomicznych w miejscowościach wczasowiskowych. Zawsze w stanie pandemii ruch turystyczny jest szybko ograniczony. Nie pracują hotele, domy wczasowe i restauracje. Zaletą korzystania z usłudze pracowników sezonowych istnieje ostatnie, że ważna nie zatrudniać ich w terminach przestojów. W porządku zamrożenia przez pandemię różnych sektorów gospodarki, przedsiębiorcy redukują swoją kadrę bez żadnych skutków opłacania kosztów utrzymania osób, dla których właśnie nie jest działalności w produkcji czy usługach.
Wynajem pracowników do pracy w gospodarstwie rolnym Moryń zadzwoń 533 024 116

zobacz również Zatrudnianie pracowników sezonowych w gospodarstwie rolnym

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments