Agencja pracy Resko tel. 533 024 116

Promocja i Reklama zachodniopomorskie

Na których zasadach działa leasing pracowników z Ukrainy oraz co warto o nim znać?

Agencja pracy Gryfino tel. 533 024 116

zamów kuriera Expres poczta

Leasing pracowników z Ukrainy to jeszcze częściej pojawiające się stwierdzenie dotyczące zasad, regulujących zatrudnianie cudzoziemców w swym regionie. Tylko do tej pory leasing kojarzył nam się głównie z sposobem umowy, potocznie używany jest jako uzupełnienie zabierające się oraz do utrzymania. Ludzie z Ukrainy są u nas jeszcze niezwykle modni, a z 2014 roku ich liczebność w Polsce gwałtownie wzrasta. Zapotrzebowanie polskiego rynku na ludzi jest jeszcze popularniejsze, a wielu spośród nich sprawdza jak zatrudnić cudzoziemca na łatwych zasadach. Może wesprzeć w obecnym rzeczywiście leasing pracowników z Ukrainy, świadczony przez gładkie i cenione agencje pracy.

Agencja pracy Gryfino tel. 533 024 116

Zapotrzebowanie na Ukraińców w swym regionie

Ludzie z Ukrainy są chętnie brani w Polsce, ponieważ nasz rynek bardzo się rozwija. Statystyki wskazują, iż w 2020 roku na rynku może zabraknąć nawet miliona rodzimych pracowników! W takim przypadku myśl tego, jak zatrudnić cudzoziemca zatrzymuje się dla wielu pracodawców kluczowa. Będą oni potrzebowaliby starać się o zatrudnienie pracowników, i nie na odwrót, kiedy było do tej pory. Polacy chętnie podążają za ścianę lub otrzymują się tylko tych miejsc, które mówią im pod względem finansowym – nie dziwi więc, że praca dla Ukraińców w swym kraju istnieje wysoce dobra do kupienia, często praktycznie z ręki.

Dlaczego Ukraińcy do nas przyjeżdżają?

Zatrudnianie gości jest znane, a ludzie z Ukrainy traktowani są za dobrych pracowników, którzy umieją się na dużo miejscach. Wśród nich są specjaliści budowlani, opiekunki do dzieci, spawacze czy ślusarze. Nie brakuje jeszcze dobrze wykształconych Ukraińców, jacy w swym regionie podejmują stanowiska specjalistyczne. W Polsce mogą liczyć na łatwiejsze zarobki niż na Ukrainie, a do ostatniego benefity socjalne i łatwe życie. Napięta rzecz na Ukrainie sprawia, że pozycji na akcję w obecnym terenie są marne – całkiem niedaleko Ukraińcy mogą jednak znaleźć zdecydowanie lepszą pracę, szczególnie że praca dla Ukraińców jest u nas atrakcyjna oraz miejsc pracy raczej nie zabraknie.

Agencja pracy Gryfino tel. 533 024 116

Zatrudnienie Ukraińców – formalności

Pracodawców odstraszają często formalności połączone z zatrudnianiem Ukraińców. Zasady te w 2018 roku na szczęście zostały uproszczone. Pracodawca musi zarejestrować oświadczenie o zamiarze zatrudnienia człowieka z Ukrainy, w podobnym dla siebie Urzędzie Pracy. Koszt rejestracji potwierdzenia to 30 złotych – wprowadzenie takiej ceny od 2018 roku jest ograniczać nadużycia. Ukraińcy muszą posiadać wizy, jakie będą uprawniały ich do czynności w terenie. Dopiero po odebraniu oświadczenia, pracodawca może podpisać z przedstawicielem Ukrainy umowę o pracę. Niestety, nadal Ukraińcy mogą u nas podejmować pracę wyłącznie na stały termin, i nie na pewne. Pracę sezonową Ukrainiec może przyjąć na moment 8 miesięcy, natomiast tymczasową na 6 miesięcy. Po ostatnim czasie wymaga się starać o inne zezwolenie.

Agencja pracy Gryfino tel. 533 024 116

Leasing pracowników z Ukrainy

Ogromne zapotrzebowanie na pracowników sprawia, że niejedna organizacja pracy zabiera się procedurą określaną jako leasing pracowników z Ukrainy. Dzięki temuż dużo pracodawców nie musi się martwić o to, jak zatrudnić cudzoziemca. Leasingiem angażuje się organizacja pracy – https://www.europework.pl/, jaka służy na placu całego świecie. Oferuje wykwalifikowanych pracowników, zgodnie z preferencjami pracodawców. Dzięki obecnemu w logiczny i wcale szybki pomoc można kupić nowych pracowników z Ukrainy, bez potrzeby prowadzenia skomplikowanej rekrutacji. Organizacja pracy leczy także w załatwianiu formy i ogranicza je do minimum. Pobiera za to niskie prowizje, które składają się dla pracodawców całkiem przystępną opcją. Co ważne, i sami Ukraińcy są zadowoleni z usług agencji, która znajduje dla nich przełożonych i negocjuje odpowiednie warunki. Dzięki temu nie muszą oni poszukiwać zatrudnienia samodzielnie, zwłaszcza jeśli ogranicza ich bariera językowa. Praca dla Ukraińców w Polsce czeka – zapotrzebowanie jest jeszcze popularniejsze, dlatego leasing pracowników z Ukrainy na pewnie będzie się nadal prężnie rozwijał.

Agencja pracy Gryfino tel. 533 024 116

Zobacz również Na Jakich Zasadach Działa Leasing Pracowników Z Ukrainy

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments